Wywiad z Piotrem Paluchem

Posted in: coaching- Sep 20, 2010 No Comments

Agata Majewska:
Coaching staje się coraz modniejszy. Czy to moda przejściowa, szkolenie jeden na jeden, czy oznacza coś więcej?

Piotr Paluch:
Coaching jest poszukiwaniem tego, czego nam brak. Brak, to jest nierównowaga, dyskomfort. Coś, co utrudnia funkcjonowanie w pracy, w relacjach z partnerem, rodziną. Tej nierównowagi, dyskomfortu nie trzeba ukrywać, tylko wykorzystywać do zmian, by się rozwijać.

AM:
Proszę powiedzieć więcej, co to  jest ten brak?

Read more »

Skrypt – drogowskaz mojego życia

Posted in: rozwój osobisty- Sep 13, 2010 No Comments

Jako dziecko niejeden raz słyszałam rozmowy dorosłych o najróżniejszych przeciwnościach losu i zawodnych ludziach. Moi rodzice wierzyli w to, że na nikim nie można polegać, że w trudnych sytuacjach w zasadzie można liczyć jedynie na siebie. Niechętnie pokazywali innym swoje prawdziwe uczucia, zwłaszcza te negatywne, czy świadczące o ich słabości. Sami borykali się z losem.

Dziś jako dorosła Ja, w chwilach smutku, nie pozwalam sobie na płacz ani nie użalam się nad swoim losem. Sama zastanawiam się nad sposobami wybrnięcia z życiowych opresji, nie opowiadam o nich znajomym, nie proszę o radę. „W każdej chwili bądź mocna” stało się motorem napędowym mojego życia. To hasło wzywa mnie do przyjmowania heroicznej postawy, powstrzymuje i ostrzega mnie przed okazywaniem własnych uczuć, nie pozwala na smutek.

Read more »